G DATA Software AG: Antivirus, Virenschutz, Virenscanner, Internet Security

G Data: Nieuws details

Home

Verdriedubbeling van malware in 2007

Verdriedubbeling van malware in 2007

Overzicht van de ontwikkelingen in de cybercriminaliteit
, 31 januari 2008


Amsterdam, 31 januari 2007 - Aanvallen via het internet namen in 2007 met hoge mate toe, aldus het jaarlijkse G DATA Malware report. Het aantal nieuwe malwaregevallen is gestegen tot een recordwaarde van 133.253 nieuwe schadelijke invloeden, ruim drie keer zoveel als in 2006.



Hieronder zijn de belangrijkste uitkomsten van dit rapport puntsgewijs weergegeven.


- De grootste stijgers van 2007: adware (570%), virussen (507%), backdoors (499%) en spyware (336%).


- In plaats van bestandsbijlagen, bevatten e-mails en expressberichten alleen nog een link naar bestanden op het internet.


- In november bereikten spam-e-mails een recordaandeel van 95% van het totale gegevensverkeer via e-mail. Spammers probeerden met nieuwe trucs hun massalading voorbij de spamfilters te smokkelen. Trucs als image-spams en spam-e-mails als excel-, PDF-, MP3- en videobestanden werden gebruikt.


- Klassieke virussen die zich aan bestanden koppelen zijn in de afgelopen jaren in aantal afgenomen. Het wijdverbreide gebruik van verwisselbare opslagmedia zoals USB-sticks en externe vaste schijven, maken dit verspreidingsmechanisme echter weer actief. Het aantal virussen is bijna vervijfvoudigd.


- Het klassieke phishing neemt af dankzij de phishing- werkbalken en verbeterde spamfilters. Echter, de gespecialiseerde Trojaanse paarden, de zogenaamde banktrojanen, komen steeds meer voor.


- Online gamers zijn het doelwit van cybercrime geworden. Cybercriminelen hebben het vooral op de wachtwoorden van online gamers voorzien.


- Het veelbesproken gevaar voor mobiele telefoons heeft G Data met slechts 26 nieuwe schadelijke items niet kunnen vaststellen.


2008
Voor 2008 verwacht G DATA dat de bedreigingen steeds complexer worden; de ontwikkelingen in cybercrime volgen elkaar in rap tempo op. Spam en phishing e-mails zullen steeds vaker gepersonaliseerd worden, wat succesvolle verspreiding een stuk gemakkelijker maakt. Bovendien blijven online gamers een belangrijk doelwit: de handel in inloggegevens levert immers het dubbele op van de handel in credit-cardgegevens.


 

Bijgevoegde bestanden:

MalwareReport2007NLp...140 K
MalwareReport2007NL....123 K
Auteur:
Margriet Luttikhuizen